טיול לקניה – ארץ הספארי המיתולוגית

טיול ספארי איכותי אל השמורות היפות ביותר בקניה, בין שלל חיות פרא, בעלי כנף ססגוניים ונופים מהפנטים. במהלך הטיול נבקר בשמורת אגם נקורו הטומנת בחובה ריכוז אדיר של עופות פלמינגו שהעניקו לו את הכינוי "האגם הורוד", נערוך ספארי בשמורת מסאי מארה, בין השמורות המפורסמות ביותר באפריקה, ונקנח בשמורת אמבוסלי, הידועה באוכלוסיית הפילים הגדולה המצויה בה.

 תוכנית הטיול

  • מדריכים/נהגים מקומיים דוברי אנגלית
  • טיסות ישירות עם חברת ישראייר לטנזניה ומשם העברה ברכב לקניה
  • ספארי בשמורות החשובות –ימת נקורו, מסאי מארה ואמבוסלי
  • שייט בימת נאיוואשה
  • מקומות לינה ברמה גבוהה
  • קבוצת מטיילים קטנה ואיכותית – עד 24 מטיילים בקבוצה
  • פנסיון מלא
  • פעילות חברתית/מודרכת בערבים

פירוט המסלול

יום 1 – ברוכים הבאים לקניה

עם הנחיתה בשדה התעופה Kilimanjaro בטנזניה, נפגוש במדריך-נהג המקומי ונצא בנסיעה לעיירת הגבול נאמאנגה, משם נחצה את הגבול ונעבור למלון שלנו שבניירובי, בירתה של קניה, להתאקלמות ומנוחה. ניירובי, אשר נחשבת לעיר השלישית בגודלה באפריקה עם קרוב ל-3 מיליון תושבים, טומנת בחובה שילוב מעניין של מבנים מודרניים ורחובות שוקקים לצד פארקים רחבי ידיים, מוזיאונים ושווקים ססגוניים.

יום 2 – ספארי בשמורת ימת נקורו                      

היום נסע לשמורת ימת נקורו. עם ההגעה נצא לספארי מרתק בשמורה, אשר במרכזה ימת סודה המציגה את מופע העופות היפה בעולם, הכולל להקות ענק של שקנאים וחסידות, ומתפאר בריכוז אדיר של פלמינגו ורודים, המעניקים לו את יופיו הייחודי ואת הכינוי "האגם הורוד". השמורה מהווה בית גם לשלל בעלי חיים אחרים, ביניהם קרנפים נדירים, זברות, ג'ירפות, חזירי יבלות, נמרים, אנטילופות ובבונים.

יום 3 – ספארי בשמורת נקורו – שמורת מסאי מארה                     

הבוקר נהנה מספארי בוקר בשמורת ימת נקורו, ולאחריו נסע דרך העיירה נארוק והנופים המרהיבים של עמק ריפט אל עבר שמורת מסאי מארה, אליה נגיע בזמן לארוחת צהריים. שמורת מסאי מארה נחשבת לאחד ממרכזי השימור לחיות בר נדירות הידועים ביותר בקניה ומתפארת בשפע של בעלי חיים הנודדים אליה מהסרנגטי שבטנזניה. בשעות אחר הצהריים נערוך ספארי קצר בשמורה, במהלכו נעקוב אחר תנועתם של בעלי החיים, ביניהם גנו, באפלו, אימפלות, ג'ירפות, פילים וטורפים רבים.

יום 4 – ספארי בשמורת מסאי מארה                    

יום ספארי מלא בשמורת מסאי מארה, הנחשבת לאחת השמורות המרתקות ביותר במזרח אפריקה. מסאי מארה שוכנת בנקודה הצפונית ביותר של המערך האקולוגי סרנגטי, ולכן התברכה בנוכחות גדולה של בעלי כנף ואוכלי עשב הנעים בין השיחים הקוצניים, לצד הטורפים המחפשים את הטרף הבא. במהלך הספארי ננוע במרחבי הסוואנות בעקבות אזורי ההתרחשות ומיקומם של בעלי החיים השונים.

 יום 5 – שייט באגם נאיוואשה    

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר אגם נאיוואשה, אגם מים מתוקים הממוקם בגובה של כ-1,885 מטרים מעל פני הים ומתפרש על פני 130 קמ"ר, מוקף בצמחיית גומא צפופה המהווה בית להיפופוטמים, קורמורנים ומאות בעלי כנף ועופות מים. בשעות אחר הצהריים נצא לשייט באגם אל עבר חצי האי הממוקם במרכזו ומכונה "אי הסהרון", בו משוטטים שלל בעלי חיים, ביניהם ג'ירפות, זברות וצבאים.

 יום 6 – ספארי בשמורת אמבוסלי                

לאחר ארוחת הבוקר נצא בג'יפים אל עבר שמורת אמבוסלי, ועם ההגעה בשעות אחר הצהריים נערוך ספארי בשמורה, המשתרעת על פני כ-400 קמ"ר וממוקמת למרגלות הר קילימנג'רו. השמורה ידועה באוכלוסיית הפילים הגדולה המצויה בשטחה, לצד זברות, גנו, ג'ירפות, אימפלות ונמרים, כמו גם במאות מיני בעלי כנף ססגוניים.

יום 7 – ספארי באמבוסלי – ארושה – ישראל

יום אחרון לטיול. הבוקר נערוך ספארי קצר בשמורת אמבוסלי, לאחריו נצא בנסיעה חזרה לעיירת הגבול נמנגה. עם חציית הגבול לטנזניה נעבור למלון בארושה לארוחת ערב ומנוחה קלה, ולאחריהן נמשיך לשדה התעופה קילימנג'רו, שם נעלה על טיסה ישירה חזרה לישראל.

רוצים לטייל בקניה? לפרטים נוספים והרשמה חייגו 03-7444422

אהבתם? שתפו את הפוסט