טיול לקניה

קניה מציעה חוויית טיול מהנה, מגוונת ובלתי נשכחת. קניה היא יעד תיירותי פופולרי מבוקש ביותר מבין המדינות שביבשת אפריקה, ותנאי הטיול אליה הם מערביים, מתקדמים ונוחים בהשוואה למדינות אחרות ביבשת. טיול לקניה מציע שילוב נפלא של נופים מרהיבים, חופים ואגמים, טיולי ספארי, הרי געש, מדבריות ומפגשים מרתקים עם מגוון תרבויות, שילוב שלא תמצאו בשום מקום אחר בעולם.

kenya elephants

רקע כללי

קניה היא מדינה בחוף המזרחי של יבשת אפריקה, סמוך לקו המשווה. שטח המדינה הוא כ-580,367 קילומטרים רבועים (לידע כללי, מדובר בשטח גדול פי 6 משטח מדינת ישראל). עיר הבירה של קניה היא ניירובי והיא גם העיר הגדולה ביותר במדינה. אוכלוסיית המדינה מונה כ-47,615,739 נפשות והיא מורכבת מ-42 שבטים אתניים. את שמה קיבלה המדינה מהר קניה שנמצא בשטחה. טיול לקניה אפשרי במהלך כל השנה, כאשר המדינה נחלקת ל-4 אזורי אקלים שונים. באזור החוף האקלים הוא טרופי, חם ולח ואילו במרכז המדינה האקלים מדברי ויבש. באזור השבר הסורי אפריקאי, אפשר ליהנות ממזג אוויר נעים ונוח למדיי, ואילו בהרים יותר קריר וגשום.

יתרונות הטיול בקניה

קניה מהווה את אחד היעדים הפופולריים ביותר ביבשת אפריקה, בעיקר בשל מגוון האטרקציות שהיא מציעה למטיילים בה. בקניה יש הכול מהכול: הרים גבוהים, קרחונים, אגמים, מדבריות נרחבות, אגמים ואוכלוסייה ענקית של שלל חיות בר. לכך יש להוסיף את המפגש החווייתי עם עשרות שבטים יוצאי דופן החיים על פי המסורת העתיקה, חופים משגעים לרחצה ולצלילה, מוזיקה, ריקודים וכלי נגינה מיוחדים – כל זאת ועוד הופכים את הטיול לקניה לחוויה מהנה, מרתקת ומעשירה.

אטרקציות בקניה

טיול לקניה טומן בחובו אפשרות לביקור בשמורות טבע פראיות ובערים מעניינות, אפשרות ליהנות מתיירות הנופש ומהצלילות ולהתפעל מנופים עוצרי נשימה. בקניה תוכלו לחוות את המרחבים הפתוחים האינסופיים של אפריקה – תוכלו  לבקר בשמורות הספארי היפות ולצפות במגוון בעלי החיים המיוחדים שביבשת. נוסף על כך, תוכלו לפגוש את בני שבט המסאי, השומרים על סגנון חיים ותרבות מסורתיים ולבקר בערים מרתקות, סואנות וגדולות כמו ניירובי.

שבט המסאי בקניה

הר קניה

הר קניה הוא הגבוה במדינה וההר השני הכי גבוה ביבשת אפריקה. שלוש הפסגות הגבוהות ביותר שלו הן באטיאן המתנשאת לגובה של 5,199 מטר, נליון המתרוממת לגובה של 5,188 מטר ולנאנה אשר גובהה הוא 4,985 מטר. הר קניה הוא הר געש כבוי, שממוקם ברמה גבוהה במרכז המדינה ומסביבו הפארק הלאומי הר קניה. הדרך אליו עוברת באזור מפותח ויפה של המדינה – שטח החקלאות שבו חי שבט קיקויו שהוא המרכזי במדינה. הנופים הנשקפים מן ההר מאוד מגוונים בגלל האקלים המשתנה והצמחייה השונה, והם אשר הופכים אותו לכה מיוחד.

חשוב לדעת, שהטיפוס במעלה ההר הוא קשה ונמשך כחמישה ימים. במהלך הטיפוס עוברים באזורי אקלים שונים, שבהם נחשפים לצמחייה ייחודית ומשתנה ככל שעולים בגובה. בראש ההר יש קרחוני עד, וזהו מחזה מרהיב ומרגש, שכן ההר ממוקם בסמוך לקו המשווה.

הנוף המרהיב הנשקף מהר קניה, נוף הכולל יערות גשם וקרחונים עצומים, הצמחייה הייחודית לאזור וחיות הבר הרבות שיש בו, הביאו לכך שבשנת 1997 הוא נבחר לאתר מורשת עולמית.

אגם ויקטוריה

אגם ויקטוריה, המשמש כמקור של נהר הנילוס, הוא האגם הגדול ביותר באפריקה ואחד האגמים הגדולים בעולם. אגם ויקטוריה אינו שייך לשבר הסורי אפריקאי ובכך הוא שונה מאגמים אחרים במזרח אפריקה. מי האגם רדודים לעומת אגם טנגניקה או מלאווי, שהם יותר עמוקים וצרים מאוד. לחופיו של אגם ויקטוריה שוכנות המדינות טנזניה, אוגנדה וקניה.

אגם טורקנה

זהו אגם מלוח הממוקם בצפון קניה, במרכזו יש מספר איים געשיים. אגם טורקנה עשיר בדגים ויש סביבו ריכוז רב של עופות מים ומיני ציפורים. באזורי הסוואנה הקרובים לאגם, אפשר לראות זברות, צבאים, אנטילופות, ג’ירפות, ברדלסים ואריות.

סיכום

טיול לקניה הוא ללא ספק האופציה המושלמת לחופשה מהחלומות. קניה היא מדינה נפלאה ונדירה ביופייה, המהווה יעד אולטימטיבי למטיילים רבים. בקניה תוכלו ליהנות מנופי סוואנה, משמורות טבע מופלאות, מחופים קסומים, מחיות בר, מתרבות עשירה של השבטים המקומיים ומהנופים המהממים. כל אלה ועוד הופכים את קניה לשילוב אידיאלי קסום של בני אדם, טבע ונופים.

אהבתם? שתפו את הפוסט