ספארי בקניה

אם אתם אוהבי טבע ותמיד חלמתם לראות את הדבר האמיתי – קניה תספק לכם אינספור מפגשים מרגשים עם טבע פראי ועוצמתי. נדמה שאין דרך טובה יותר להתחבר אל הטבע מאשר טיול ספארי, שבמסגרתו תוכלו לראות את בעלי החיים משוחררים בסביבתם הטבעית, להתרשם מנופי הסוואנות, משלל האגמים, מיערות הגשם, מפסגות ההרים המושלגות ואפילו להכיר את התרבות הססגונית של השבטים המקומיים. במאמר הבא הכנו עבורכם סקירה קצרה על ספארי בקניה – חוויה מומלצת לכולם.
מהו ספארי?
מקור המילה ספארי הוא "מסע" בסווהילי, השפה הרשמית בקניה. המושג ספארי הפך לענף פופולרי משגשג בעולם התיירות וכוונתו היא למסע הרפתקני וחווייתי בשמורות טבע פראיות, מסע המשלב צפייה בנופים ייחודיים ובחיות הבר בסביבתן הטבעית.
נהוג לערוך טיולי ספארי בג'יפים בעלי גג נפתח לצורך תצפיות (רכבי שטח ייעודיים), במהלכם מסיירים בין שמורות הטבע המדהימות העשירות בבעלי חיים מיוחדים, בנופים המרהיבים ביותר ברחבי היבשת השחורה. בזכות מיקומה של קניה ליד קו המשווה, ניתן לראות בה מינים רבים של חיות מהנדירות בעולם, ביניהם זברה צרת הפסים, ג'ירפה מרושתת, הראם החבשי לצד ברדלסים, כלבי בר, אריות, צבאים, גנו ועוד.
ניתן לעשות טיול ספארי מאורגן בקבוצה או בצורה עצמאית. ההחלטה אם לצאת בטיול מאורגן או באופן עצמאי היא אישית כמובן, בהתאם לצרכים ולמטרות הספציפיות. בטיול מאורגן היתרונות הם השקט הנפשי, הידיעה שמישהו מארגן עבורכם את הכל, ומדריך שדובר עברית. חשוב לדעת, שעל מנת להפיק את המקסימום מטיול ספארי רצוי מאוד להיעזר במדריך מקצועי בעל ניסיון וותק במציאת בעלי החיים בשטח, מדריך הבקיא בדפוסי ההתנהגות של שלל החיות השונות, שיוכל לספק הסברים מרתקים בדבר במראות שתזכו לצפות בהם לאורך המסע, וזאת כדי שלא תפספסו מידע מעניין חשוב. ישנן שמורות טבע מסוימות שבהן אסור לטייל בלי ליווי של מדריך מקומי, ולכן אם אתם נוסעים באופן עצמאי תהיו חייבים להיעזר בשירותיו של מדריך מהמדינה. ספארי הוא טיול שמתאים לכולם – בוגרים, משפחות וילדים. מלבד הטיולים המאורגנים הרגילים, ישנם טיולי ספארי ייעודיים, לדוגמה טיול הכולל טרקים, טיול ספארי למשפחות, טיול בר מצווה ובת מצווה, טיול צפרות או צילום ועוד. מרבית טיולי הספארי אורכים בין 9 ל-12 ימים, והם לא נחשבים לטיולים זולים. הזמן הכי טוב לנסוע לטיול ספארי הוא במהלך העונה היבשה, בין חודש דצמבר לבין חודש מרץ ובין חודש יולי לבין חודש ספטמבר. עלות של טיול ספארי מאורגן במשך 9 ימים לקניה היא כ-3,500 דולר לאדם בממוצע.
מסלולי טיול מומלצים
במסגרת טיול ספארי לקניה, מומלץ לטייל בשמורות הטבע היפות, המעניינות והמפורסמות בנופים מהפנטים ולצפות בחיות הפרא ובעלי הכנף הססגוניים. תוכלו להתרשם וליהנות מהקסם והייחודיות של כל שמורה ושמורה. בכל טיול ספארי בקניה ניתן לעקוב אחר הנדידה הגדולה של בעלי החיים השונים בכל השנה.
שמורת המסאי מארה, היא הגדולה במדינה והמפורסמת ביותר באפריקה, שטחה בגודל של כל מדינת ישראל. בשמורה ניתן לצפות מקרוב בשלל חיות הבר ולערוך היכרות עם בני שבט המסאי הכפריים, הנקראים גם הלוחמים הנועזים של מזרח היבשת. בשמורה תוכלו לראות עדרים רבים של בעלי חיים במרחבי הסוואנה לצד חיות אחרות הגרות ביערות הגשם. מגוון החיות שאתם עשויים לראות בדרך, כולל עדרי גנו וזברות, נמרים, אריות, קרנפים ופילים. נוסף על כך, תוכלו להתרשם מאינספור מינים של ציפורים וכן פלמינגו, שחלקן ייחודיות לאזור זה. בשמורת המסאי מארה מתרחשת בחודשי הקיץ הנדידה היבשתית הגדולה בעולם במלוא עוצמתה ויופיה.
בשמורת הטבע נקורו, מקננים בחודשי הקיץ באגם נקורו אלפי פלמינגו וורודים, שהעניקו לו את הכינוי "האגם הוורוד" ומספק סצנות צילום מרהיבות ועתירות צבע, מהיפות בעולם.
בקצה המדבר יש את שמורת סמבורו, שבה יש את הכפר של שבט הסמבורו – רועי גמלים ומגדלי בקר. השמורה נמצאת על גדות "הנהר האדום" שהוא עורק החיים המרכזי במדבר. אל הנהר מגיעות חיות הבר לשתות מים ולאכול מהצמחייה הירוקה. ניתן לצפות בראמים, זברות מדבריות, ג'ירפות, ובטורפים המצפים להם.
לסיכום
קניה מהווה יעד קלאסי לטיולי ספארי, והיא מספקת קודם כל חוויית טבע יוצאת דופן. נופיה משתנים מאזור לאזור וכוללים מרחבי סוואנה מכוסי עשבים ועצי שיטים, מדבריות יבשים, אגמים ענקיים, הרים מכוסי שלג וחופים טרופיים.

רוצים לראות על מה כולם מדברים? לחצו כאן לטיול לקניה

מתקשים לבחור בין ספארי בקניה או בטנזניה? לחצו כאן

אהבתם? שתפו את הפוסט